
E18: Tre trafikkulykker etter snøkaos i ettermiddagsrushet
Tre trafikkulykker på to timer på strekningen Lierbakkene-Lierskogen forårsaket lange køer mandag ettermiddag og kveld.
LIER: Etter to ulykker tidligere på ettermiddagen, ble en bilfører fastklemt etter at bilen snurret og ble liggende på taket ved Liertoppen i 18.45-tiden. Det skal etter hva DRM24 erfarer fra stedet ikke være snakk om alvorlige personskader.
- En person er fraktet til sykehus, opplyser innsatsleder Rune Fiskum til DRM24.no på stedet.
Det oppstod lange køer retning Drammen som følge av hendelsen. Først ved 19.45-tiden melder politiet at stedet var ryddet. Ingen andre kjøretøy skal ha vært involvert.
Både på E18 og resten av hovedveiene i distriktet var det svært glatte veier som følge av snødekt veibane. Også litt lenger sørover på E18 ved Kjellstad stod en kassebil i grøfta etter å ha kjørt ut tidligere på ettermiddagen, men denne var ikke til hinder for annen trafikk.
- Det er utfordrende kjøreforhold mange steder nå. Så ta det med ro, oppfordrer politiet.
To andre ulykker
Ved 17.00-tiden kjørte en lastebil inn i en brøytebil bakfra i Lierbakkene, da i nordgående retning. Også dette førte til trafikale utfordringer da ett felt ble sperret.
En drøy time tidligere greide en lastebil å kjøre ned en lyktestolpe i Tranbykrysset, også dette i nordgående retning. Lyktestolpen falt ned og sperret veien i venstre felt.
Det har med andre ord vært nok av forsinkelser på strekningen Asker-Drammen mandag ettermiddag og kveld.
LES OGSÅ: I ettermiddag kommer snøen - kan bli kaos i trafikken
