UTILGJENGELIG: Ulykken skal ha skjedd ved fjellveggen «Goliaten» i Drammensmarka.

Kvinne reddet opp av fjellsprekk etter fallulykke

En kvinne skal ha falt 5-10 meter i Tverråsen i Drammen lørdag formiddag. Seaking-helikopter bisto i redningsaksjonen.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Nødetatene fikk melding om hendelsen like etter klokken 12.00 lørdag.

Skadeomfanget var ifølge politiet lenge uklart. Senere ble det opplyst at kvinnen, som er i 50-årene fra Sverige, skal ha vært bevisst hele tiden og «formentlig uskadd». Hun er nå fraktet til sykehus for sjekk.

Ifølge hovedredningssentralen ble kvinnen ved 12.50-tiden reddet opp av en redningsmann og lege på stedet. Seaking-helikopter og brannvesenets taugruppe deltok i redningsaksjonen på stedet.

Klatrevegg

Tverråsen er en klippe/fjellvegg som benyttes av mange klatrere, og ligger ved Tverråsvannet i Drammensmarka.

Omstendighetene rundt fallulykken er imidlertid fortsatt ikke kjent, men skal ha skjedd ved fjellveggen «Goliaten».

Ved 12.25-tiden hadde ifølge politiet nødetatene ikke kommet frem til stedet. Tverråsen ligger nord for Tverken og sør for Eiksetra, og er ikke tilgjengelig med normale kjøretøy.

Her tar Seaking-helikopteret av fra Drammen sykehus. (FOTO: JAN ARNE DAMMEN)
KARTFOTO: GOOGLE MAPS
Powered by Labrador CMS