Lastebilsjåfør anmeldt - kjørte med lemmen nede på E134
- Stort skadepotensiale, melder politiet.
DRAMMEN: Politiet rykket torsdag formiddag ut til melding om en lastebil som kjørte med lastelemmen helt nede på E134 mellom Mjøndalen og Drammen, hvor det er 90-sone.
Lastebilen ble stanset ved Bangeløkka, og sjåføren bak rattet, en mann i 50-åra anmeldt, opplyser politiet.
- Det var stort skadepotensiale, er beskjeden fra operasjonssentralen.
Til DRM24 forteller politiet at de har bilder av kjøreturen gjennom Strømsåstunnelen fra Veitrafikksentralens kameraer. En jurist har vurdert saken som skal etterforskes videre.
- Det er ingen tvil om at dette representerer fare med det som i praksis er et metallblad som stikker ut bak en halvmeter over bakken. Man kan jo tenke seg hvordan det kan ta med seg ting utenfor veibanen i en sving, i tillegg til at eventuell last i lasterommet bak er usikret, uttaler politiet.