Sovnet fra tørrkokt kjele - måtte vekkes av brannvesenet

Fem minutter til i leiligheten kunne blitt fatalt for en mann som sovnet fra maten på kokeplatene mandag ettermiddag.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Det opplyser brannvesenet etter at de rykket ut til melding om røyklukt fra en leilighet i Tors Vei på Hedensrud i 15.10-tiden.

Det var en nabo som varslet brannvesenet, og fremme på stedet tok de seg inn i den aktuelle leiligheten. Der lå det en mann og sov.

Vedkommende hadde fått i seg røyk, og ble tilsett av ambulansepersonell og kjørt legevakten for sjekk.

Ifølge politiet skyldtes røykutviklingen en tørrkokt kjele - noen minutter ekstra i leiligheten, og det kunne gått ille for mannen. 

Brannvesenet bar ut kjelen og startet lufting av boligen, som ikke skal ha fått nevneverdige skader etter hendelsen.

Powered by Labrador CMS