Kripos koblet inn i brannetterforskningen av Bråtens Bilco

Krimteknikere saumfarer branntomta etter storbrannen natt til fredag. Jakten på brannårsaken vil trolig ta lang tid.

Publisert Sist oppdatert

ØVRE EIKER: Politiet har hatt teknikere på plass både søndag og mandag. Tekniske undersøkelser skal foregå samtidig med nye avhør, og ifølge Eikernytt.no skal også Kripos være koblet inn i saken for å bistå politiet i Eiker med den videre etterforskningen.

- Etterforskningen trolig vil ta lang tid og at det gjenstår to - tre avhør i saken. I tillegg foretar politiet en rundspørring i området, uttaler jourhavende politiadvokat John Ivar Johansen.

Politiet har sperret av hele området med gjerder og sperrebånd. Ingen får lov til å bevege seg inne på området av hensyn til etterforskningen.

LES OGSÅ: Bilforhandler i ruiner etter storbrann - nekter å gi opp driften

Brakker på plass

Mandag ble de to første brakkene heist på plass på området vis-á-vis selve bilforretningen. Det vil imidlertid ta noe tid før disse er operative og innredet.

Øvre Eiker Energi startet også mandag opp arbeidet med å legge opp strøm til de nye brakkene, som skal fungere som et midlertidig kontor inntil forretningen får startet opp i nye lokaler.

LES OGSÅ: Storbrann hos Bråtens Bilco i Hokksund

Brannmur reddet verkstedet

Det var ved ett-tiden natt til fredag at brannalarmen gikk hos Bråtens Bilco i Hokksund. Brannvesenet rykket ut med store mannskaper, men deler av bygningen var allerede overtent og brannen spredte seg raskt til butikk og kontordel.

Takket være re en solid brannmur mellom lager og verksted, greide brannvesenet å hindre at brannen spredte seg også hit.

Det gikk uansett tapt store verdier i bygningene, som må rives og bygges opp på nytt.

Powered by Labrador CMS