E134: Opprettholder redusert fart tross anleggspause i jula

Anleggsarbeidene Mjøndalen-Langebru i Øvre og Nedre Eiker tar om lag to ukers anleggspause i jule- og nyttårshelgen.

Publisert Sist oppdatert

EIKER: Det betyr at siste dag med anleggsarbeid på strekningen Mjøndalen-Hokksund før jul er torsdag 19. desember, opplyser Statens Vegvesen.

- Nedsatt hastighet 50 km/t og 70 km/t gjelder også i feriedagene på grunn av smalere veibaner og for din egen trafikksikkerhets skyld, uttaler Vegvesenet.

Anleggsstart igjen i 2020 skjer mandag 6. januar. 

180 meter støttemur langs Strandveien

I forbindelse med utvidelsen av E134 Mjøndalen-Langebru bygges det nå en 180 meter lang støttemur langs Strandveien i Mjøndalen.
Støttemuren på sørsiden av E134 settes opp mot industrieiendommene i Strandveien 7 for å sikre deres areal ut mot E134 langs Drammenselva.

Hver av de store blokkene som utgjør den lange støttemuren mellom industriområdet og E134 veier mellom 600 kilo og ett tonn.

Muren blir om lag 1,5 meter høy og er satt opp de seneste par ukene. Lengst øst på strekningen mot bensinstasjonen ved avkjøring Mjøndalen skal det senere settes opp en støyskjerm mot fire privateiendommer i Strandveien. Disse eiendommene er ikke støyskjermet mot E134 i dag. Gravearbeidene for kabel og vann og avløp langs E134 i Mjøndalen er nå på det nærmeste ferdig.
Powered by Labrador CMS