KLAR: Abbas Al-Jabbory har lengtet etter dagen - og fredag klokken 21.00 var han på plass i Hellefossen. Bildet er tatt ved en tidligere anledning.

Nå er endelig laksesesongen i gang i Drammenselva

Flommen har trukket seg tilbake, og fredag gikk startskuddet for årets laksefiske.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN / EIKER: - Jeg har alt utstyret i skjønneste orden og det er bare timer igjen til galskapen begynner. Det har vært alt for mange måneder uten fiske og jeg håper sesongen blir en fest vi sent vil glemme, sier laksefisker Abbas Al-Jabbory til Eikernytt.no fredag kveld.
I fjor fikk han tre laks og én sjøørret i Drammenselva, men det var ikke det eneste stedet han fisket. Den største fisken var en hunfisk på hele 11,7 kilo og 105 cm lang. Den ble tatt 2. juni fjor og er en fisk den unge gutten fra Hokksund ikke glemmer med det første.

Abbas var ikke alene i Hellefossen fredag, til tross for at vannstanden fortsatt er høyere enn normalt etter flommen. For Abbas spiller ikke vannstanden none rolle - han skal fiske uansett. Det er nemlig en lidenskap han har hatt i mange år - til tross for sin unge alder.

LES OGSÅ: Vant laksekonkurransen med 16 kilo på to kast (!)

Tatt to laks på grønn sone

Ifølge laksebørsen er det kun tatt to laks så langt i sesongen. Det var i Nedre Eiker, hvor fisket har pågått i 14 dager.

Den første var det Tore Aasmundrud som tok på en wobbler 19. mai. Fisken veide inn på to kilo. Fredag fikk Rolf Arne Øverby en laks på 5,3 kilo på grønn sone. Også den ble tatt på wobbler.

LES OGSÅ: Pangstart på laksesesongen

LAKSESESONGEN ER IGANG: Slik ser det ut langs Drammenselva. (FOTO: ROY HANSEN / EIKERNYTT.NO)
Powered by Labrador CMS