Joakim (15) tok to gull og ett sølv i VM i Performing Arts

Dansetalentet fra Hokksund kan være storfornøyd med prestasjonen i junior-verdensmesterskapet i Polen.

Publisert Sist oppdatert

ØVRE EIKER: DRM24 omtalte Joakim Visnes forrige uke, da han som første nordmann noensinne kapret verdensmestertittelen i moderne dans.

15-åringen fortsatte å imponere i mesterskapet, og status til slutt ble to VM-gull og ett VM-sølv. Visnes tok også VM-gull i ballett Male Junior foran Mexico, og en sterk sølvmedalje i Jazz. 

Her ga han fjorårets vinner en real utfordring, for det ble utrolig jevnt mellom de to. USA tok gullet hårfint foran Norge og Joakim, mens Bronsemedaljen gikk til Tsjekkia og en gutt som slo Joakim i EM i juni - der Joakim fikk bronsemedalje.

Nå er det snart juleferie, men først er det litt mer trening ved DNBS&A (Den norske ballettskole og akademi), og en treningshelg med en fantastisk trener fra Sør Afrika på Studio 1. Både ny koreografi i Moderne dans og i show skal klargjøres før det nye året kommer, noe Joakim gleder seg til.

- Mesterskapet har gitt ny inspirasjon, læring og nye dansevenner fra ulike deler av verden, sier Joakim fra Hokksund til Eikernytt.no.
MEDALJEGROSSIST: Her er fangsten etter VM i Polen.
Powered by Labrador CMS