SHOW: Det var fullt av pressefolk på Marienlyst - her blir Usain Bolt intervjuet etter kampen.

«Sirkus Bolt» over i Drammen: - Sikker på at jeg blir proff

Usain Bolt fikk karrieredebuten som fotballspiller på Marienlyst da Strømsgodset tapte 0-1 for U19-landslaget.

Publisert Sist oppdatert



(Se video ved å klikke på vinduet over!)

DRAMMEN: Verdensstjernen fikk drøyt 20 minutter i Godsetdrakta (nummer 9,58) i det som var hans siste dag av treningsoppholdet i Drammen.

Et entusiastisk publikum sørget for et jubelbrus bare Bolt var i nærheten av ballen da den 195 centimeter høye sprinteren kom inn som midtspiss i det 70. minutt.

Nesten umiddelbart kastet Bolt seg inn i duellene, og det tok ikke mange minuttene før han var farlig frempå med en heading tett på mål på innlegg fra spiss vinkel. Dessverre ble ballen blokkert av en U19-spiller.

SE STORT BILDEGALLERI FRA MATCHEN:

...

- Ville bruke farten min mer

Utover dette hadde Bolt en del involveringer av variererende kvalitet, og det var tydelig at 31-åringen slet med kondisen og ble veldig statisk siste halvdel av kampen. Dessverre fikk ikke publikum se toppfarten til Bolt ettersom han fikk få løp og lange baller å jobbe med - noe han var litt småfrustrert for etter kampen.

- Jeg ville få sjansen til å bruke farten min og ba de andre spille lange baller. Det er snakk om 19-åringer så jeg vet jeg er raskere enn dem, sa Bolt. 

- Han hadde sikkert lyst til å være enda mer involvert i spillet og vise seg enda mere fram, men det så ut til at han koste seg der ute og jeg tror alt i alt han er fornøyd med å få trent og spille kamp, sa SIF-trener Tor Ole Skullerud.

Skullerud var forberedt på tøff motstand fra et heltent G19-lag.

- Det er stort sett eliteseriespillere vi snakker om så jeg visste at det var et bra lag, sa han om om 0-1-tapet. 

Med privatsjåfør rett til Gardermoen

Etter et kort intervju med pressen etter kampen forsvant Bolt ut av Marienlyst Stadion i en sort BMW-SUV, med kurs direkte til Gardermoen. Sprint-ikonet flyr nå til England, hvor han skal spille en veldedighetskamp førstkommende søndag. 

- Jeg er trygg på at jeg får sjansen til å spille profesjonell fotball. Jeg kjenner talentet mitt og bryr meg ikke om hva ekspertenes mening er, sa Bolt til et samlet pressekorps etter kampen.

Natt til søndag var han DJ på byen i Drammen, og hele rikspressen har vært tilstede på treningsøktene på Marienlyst.

Har du bilder av Bolt i Drammen? Send til oss på tips@drm24.no

Se hva Bolt sa til lagkameratene i garderoben før han dro:

Usain Bolt takker Strømsgodset

Usain Bolt takket for seg i garderoben og kom med noen gode råd etter en innholdsrik uke her hos oss i Strømsgodset. Han lover å følge med klubben i fortsettelsen.

It´s been a pleasure having you here, Usain! All the best.

Publisert av Strømsgodset Toppfotball 5. juni 2018

SIF-DUO: Usain Bolt og Bassel Jradi hadde flere kombinasjoner i SIF-angrepet.
FOLKSOMT: Sjelden ser man så fulle tribuner på en treningskamp på Marienlyst.
Dermed var Bolt-sirkuset over for denne gang - men hvem vet om eller når Bolt dukker opp igjen neste gang. Han har selv ikke utelukket en karriere i norsk fotball, til tross for at de fleste eksperter har avfeid mulighetene for spill i norsk eliteserie. 
I nesten en uke har byen blitt snudd på hodet som følge av besøket til Bolt etter at han overraskende dukket opp på Marienlyst forrige onsdag. 
Powered by Labrador CMS