Det ble applaus på et fullsatt Kulturhus da Marko Farji kom på banen for Irak.

Godset-Farji fikk VM-debuten mot Norge

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN/USA: Strømsgodsets toppscorer i fjorårsesongen, spissjuvelen Marko Farjo, ble i januar solgt til serie-B-klubben Venezia etter at Godset rykket ned fra eliteserien.

Som tidligere omtalt av DRM24 har Farji både norsk og irakisk pass, og valgte det irakiske landslaget med tanke på mulighetene for VM-spill.

Farji spilte hele generalprøven til Irak, men startet på benken mot Norge. 21-åringen, som har vært i Strømsgodset siden han var 16 år, blir nok av mange fortsatt ansett som en drammenser, og gjorde seg bemerket med flere gode involveringer etter at han ble byttet inn i 2. omgang.

Så gjenstår det å se om Farji også kan få en VM-scoring i løpet av gruppespillet, hvor de er forventet å havne sist i Norges gruppe.

Powered by Labrador CMS