Therkelsen solgt til Tyskland

Strømsgodsets Jonas Therkelsen er solgt til den tyske Bundesliga-klubben Holstein Kiel.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Rykter om salg har versert en stund, og søndag bekrefter Godset overgangen. Ifølge klubben skal salget være «et av de største i klubbens historie». Noen eksakt sum er imidlertid ikke kjent, men inntektene fra salget kommer trolig godt med når Godset nå blant annet skal ut på trenerjakt.

Lørdagens tap mot Hamkam ble dermed den siste kampen for Therkelsen i Godset-drakta. 22-åringen har vært i Strømsgodset siden han var 15 år, og har de siste par sesongene tatt mange steg og scoret mange mål - totalt ni mål på 70 kamper siden A-lagsdebuten i 2022.

Etter å ha takket nei til flere tilbud siden fjorårssesongen opplyser Godset at de ble enige etter flere måneders samtaler med den nordtyske klubben.

- Jonas er en spiller som har vært interessant og attraktiv for mange klubber, og det har vært stor interesse for ham den siste tiden. Det gjør at dette til slutt ble en betydelig overgang for Strømsgodset, med en økonomi som det ble vanskelig å si nei til, sier sportssjef Jostein Flo.

Strømgodset selv kaller salget «en fjær i hatten til det gode arbeidet som gjøres i utviklingsavdelingen».

- Det er selvfølgelig leit å miste en god spiller, som har gått gradene i klubben, men dette var en overgang som Jonas ønsket sterkt selv. Salget bidrar til å gi oss økonomisk stabilitet fremover og det gir oss også muligheter og større handlingsrom. Spillersalg er viktig for å utvikle klubben videre på flere områder, sier daglig leder Magne Jordan Nilsen.

Powered by Labrador CMS