
Stavis ferdig som trener i Drammen Bandy
Etter både seriegull og NM-gull i løpet av to sesonger må klubben se seg om etter ny trener.
DRAMMEN: Mathias Stavis har fått mye av æren for den sportslige suksessen etter at han litt overraskende tok over roret i Drammen Bandy før 23/24-sesongen.
Første året ble kronet med seriegull. Det neste med NM-gull. Onsdag opplyser klubben at Stavis og Drammen Bandy går hver sin vei, etter en stund med rykter i bandymiljøet.
- Mathias Stavis har satt en ny standard på hva som forventes av en spillergruppe som har som mål å ta seg til NM-finale. Det har bidratt til en prestasjonskultur som klubben, og laget tar med seg videre, skriver klubben.
Det sies foreløpig ikke noe om en arvtager i rollen, men etter hva DRM24 erfarer skal det være interne folk i eksisterende støtteapparat som er nærliggende å ta over jobben.
- Klubben står godt rustet for fremtiden og det mye takket være grunnlaget som er lagt i denne perioden. Klubben takker Mathias for innsatsen, og ønsker han lykke til videre, skriver Drammen Bandy
