
Flere husstander rammet av stor vannlekkasje på Rundtom
Brannvesenet og politiet sperret søndag morgen av et område i Maria Feghts gate som følge av store vannmengder.
DRAMMEN: Politiet mottok melding om vannlekkasjen klokken 06.13, og først omlag en time senere hadde kommunen fått stengt av vannet.
Da var hadde vannmassene dratt med seg store mengder sann og grus nedover veien, og undergravd deler av veibanen som må legges på nytt.
Ifølge Vann- og avløpsavdelingen i Drammen kommune var tre husstander i området midlertidig uten vann, men det skal også ha vært flere som har merket dårlig trykk i springen.
Biler trolig innesperret
Det er nå bestilt gravemaskin til stedet for å reparere vannledningen, samt veibanen på stedet. Når dette er klart er foreløpig usikkert, og de som bor i en stor boligblokk på toppen av veien kommer trolig ikke forbi med bilene før dette er utbedret.
Det var ifølge brannvesenet en stund fare for vanninntrenging i en kjeller i området, men det er ikke rapportert om skader.
