
Full fyr på fjernvarmesentralen på Brakerøya - brenner i batterier
Det er kraftig røykutvikling med giftig røyk fra Drammen fjernvarmesentral ved siden av det nye sykehuset fredag kveld.
BRAKERØYA: Nødetatene rykket ut til stedet like før klokken 18.00.
Ifølge politiet brenner det i batterier på stedet. Røyken anses som giftig og folk bes om å holde avstand.
- Brannvesen og fagpersoner som kjenner anlegge er på stedet og forsøker å slukke kilden til røyken. Det skal ikke være fare for pasienter på sykehuset eller bilister på E18, opplyser politiet.
Ved 19.00-tiden opplyser 110-sentralen til DRM24 at det fortsatt brenner på stedet, og at det vil ta tid å få slukket brannen. Det skal imidlertid ikke være spredningsfare til andre deler av bygget.
- Det brenner i en celle hvor det er mye energi og som tar tid å slukke. Det vil fortsatt være røykutvikling. Vi kommer til å være på stedet i lang tid fremover, uttaler 110-sentralen til DRM24.
DRM24.no kommer tilbake med mer.




