...havnet på taket i Lierelva

SUPERCHARGER: Denne bilen er nok å anse som utladet.

Skulle bare lade Teslaen...

Ladingen gikk ikke helt som planlagt for sjåføren av en Tesla Model X på Kjellstad i Lier søndag kveld.

Publisert Sist oppdatert

LIER: Nødetatene rykket først ut til stedet etter melding om trafikkulykke. Da de ankom måtte de klø seg i hodet - det de fant var nemlig noe helt annet enn hva de hadde sett for seg.

Nede i elveleiet på bunn av Lierelva lå det en Tesla opp ned. Sjåføren skal ifølge politiet ha kommet seg uskadd ut gjennom det ene sidevinduet på «falcon wing»-dørene.

Fikk hjulene utfor skrenten

Sjåføren skal ha forklart politiet at han fikk to av hjulene utenfor kanten da han skulle parkere bilen på en av Teslas superladere bak Shell-stasjonen. 

Deretter skal kanten ha gitt etter, og hele bilen på 2,5 tonn ha rullet ned skråningen før den landet på siden. 

- Vi trodde først at bilen hadde rygget ut, men det viste seg altså at den hadde rullet ned sidelengs, forteller operasjonsleder ved politiet i Sør-Øst til DRM24.

Må kondemneres

Til alt hell er det svært lite vann i Lierelva på denne tiden av året, knapt nok til knærne. Bilen er imidlertid å anse som totalvrak etter rundvelten, med omfattende skader på alle sider.

Brannvesenet var også på plass, og skal ha skjært seg gjennom frontruta for å komme til å gjøre bilen strømløs før bergingsjobben. 

Viking kom etter hvert til stedet med en tungbilberger for å trekke opp bilen - som etter all sannsynlighet har fått sin siste lading.

Vil vurdere sikkerheten

Politiet oppplyser videre til DRM24 sjåføren ikke er mistenkt for å ha gjort seg skyldig i noe uaktsomt - og at hendelsen blir betraktet som et rent uhell. 

Det politiet derimot er kritiske til, er sikringen av den bratte skråningen som heller ned mot Lierelva fra elbil-parkeringen på stedet. Der er det ingen gjerder eller sperringer av noe slag.

- Dette vil lokalt politi følge opp med de som har ansvaret for plassen, forteller operasjonssentralen til DRM24.

Powered by Labrador CMS