VANVITTIG «TRØKK»: Har du denne bilen trenger du neppe hårføner!ALLE FOTO: ALEXANDER JANSEN / DRM24
Bilstereo i ekstremklassen!
Hva får du når krysser en 15.000 watts forsterker med en Volvo 240 stasjonsvogn? Evnen til å sette en hel parkeringsplass i bevegelse!
Alexander JansenAlexanderJansenAlexander JansenAnsvarlig redaktør og daglig leder
PublisertSist oppdatert
Annonse
(Klikk på vinduet over for å spille av video!)
LIER: Forrige helg ble det for første gang arrangert NM i bilstereo i Drammen, nærmere bestemt hos nyetablerte Dynabel på Vitbank.
Bilstereo-forretningen var vertskap for konkurransen, som lokket et hundretalls påkostede doninger i av ulike fasonger, modeller og årganger fra hele landet til dyst om høyest lyd, penest lyd og flere andre grener.
Og til tross for sol, pent vær og ellers rolige værforhold, blåste det frisk bris rundt ørene på publikum. Tilsammen flere hundre tusen watts forsterkereffekt bidro til å sette omgivelene i bevegelse, og flytte ekstreme mengder med luft.
Tilkoblet landstrøm fra næringsbygget på området ble det kjørt den ene demonstrasjonen etter den andre, med profesjonelle dommere som vurderte kandidatene etter en rekke kriterier.
- Vi er veldig fornøyd med oppmøtet både fra deltaker og publikum, det har faktisk kommet fler enn vi hadde håpet på, sier arrangør Kjetil Lyder hos Dynabel til DRM24.no.
Se flere bilder fra konkurransen her:
...
Mange nysgjerrige tok turen for å se hva eliten innen norsk bilstereobygging hadde å by på, og det var ikke så rent lite.