Julemarsipan og julebrus på plass

O' HELLIGE JUL: Kort tid etter sommeren er jula over oss - og den varer som kjent til påske.

Nå har jula inntatt butikkene

Allerede første uka i oktober skal den første julemarsipanen ha gjort sitt inntog i butikkhyllene. For tidlig?

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: To og en halv måned før jul, samme uke som gradestokken viste 22 varmegrader i drammensdistriktet, er kanskje det siste folk tenker på julemarsipan. 

Men i likhet med andre år er det faktisk ikke tidligere ute enn før - første uka i oktober har både i 2016 og 2015 vært tiden da forbrukerne til sin store overraskelse støter på rødpyntede godteposer i dagligvarehandelen. 

Ifølge produsent Nidar har man hatt fast lanseringsdato første uka i oktober i en årrekke. Men i 2015 hadde DRM24 faktisk registrert julemarsipan i butikken allerede 28. september!

Jul- og påskemarsipan 7 av 12 måneder i året

Og mens julemarsipanen blir solgt ut til halv pris i løpet av januar måned, avløses den av påskesmarsipanen i månedsskiftet januar/februar. 

Som igjen varer og rekker til begynnelsen av mai-måned, når restene går ut på salg. 

Ergo kan vi konkludere med at godt og vel syv av årets tolv måneder, har enten jule- eller påskemarsipan i butikkhyllene. Et faktum det alltid vil herske delte meninger om.

LES OGSÅ: Julemarsipanen rekordtidlig ute

JULEMARSIPAN: Her fra Rema 1000 i Vinjes Gate i Drammen. (FOTO: MORTEN AUESTAD)
Powered by Labrador CMS