BADEPLASS: Sundhaugen ved Fiskumvannet.

Stupebrettet ble borte – nå hopper ungdommen fra brua

Reaksjonene lot ikke vente på seg etter at kommunen fjernet stupebrettet på Sundhaugen. Nå har ungdommene begynt å hoppe fra bilbrua på stedet.

Publisert Sist oppdatert

ØVRE EIKER: Det skriver Eikernytt.no. Mens noen foreldre og voksne synes det var greit at kommunen fjernet stupebrettet, var det store flertallet negative.

Flere poengterte at spenningssøkende ungdommer nå ville velge fjellet ved siden av eller brua. Søndag har i hvertfall det siste skjedd. Det skal ha vært så mange som 15 til 20 ungdommer på brua. Heller ikke dette er risikofritt selv om det er vann nok. Det var nemlig stor båttrafikk under brua.

Hva kommunen nå vil gjøre når de ser utviklingen, er ikke kjent. Det er imidlertid ikke registrert ulykker i forbindelse med stupebrettet på Sundhaugen.

– Dette gjøres av sikkerhetsmessige hensyn. Kommunen har mottatt rapport på at dybdeforholdene ikke tilfredsstiller gjeldende krav. Kommunen vil nå se på hva som må til for å kunne sette tilbake stupebrettet på et senere tidspunkt, sier Andreas Birkeland, i Øvre Eiker kommune og fortsetter.

– Dette er selvfølgelig kjedelig for dem som bruker stupebrettet, men jeg håper folk har forståelse for at vi må sette sikkerheten først. Vi oppfordrer folk til å bruke stranda like ved for å ta seg et bad.

Powered by Labrador CMS