
Bortvist mann gikk berserk - måtte bæres inn i politibilen
Krakilsk mann måtte beskyttes mot seg selv da han uten forvarsel gikk totalt amok overfor politiet på Bragernes Torg natt til lørdag.
DRAMMEN: - Det var i utgangspunktet en helt vanlig bortvisning som følge av fyll, da mannen plutselig slo seg helt vrang, forteller politiets operasjonsleder Trond Egil Groth til DRM24.no.
Istedenfor å etterkomme politiets pålegg om å forlate sentrum bestemte mannen i 20-årene seg for sette seg opp mot politiet både fysisk og verbalt.
Patruljen på stedet, som bestod av to kvinnelige studenter og en politibetjent, fikk etter et lite basketak mannen ned på bakken, og fikk tvunget på han håndjern.
Forsterkninger
Men drammenseren i 20-årene ga ikke om opp kampen av den grunn. Han hylte og skrek, spyttet og sprelte, og politiet hadde mer enn nok med å forsøke å holde han i ro på bakken.
Etter at mannen ble påsatt spyttehette og fikk bundet beina, måtte det to forsøk til for å få bært mannen bort og inn i politibilen, hele tiden mens flere politifolk holdt mannens hode i sjakk for å unngå at han stanget seg selv i bakken.
I etterpåklokskapens lys tenker nok kanskje mannen at han skulle forlatt sentrum for egen maskin da han fortsatt hadde muligheten...



