Elgpåkjørsel i Konnerudbakkene

En elg er død og en bil fikk store skader i fronten under en påkjørsel i 70-sonen i Konnerudgata tirsdag kveld.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Nødetatene rykket ut til melding om hendelsen ved 20.30-tiden.

Fremme på stedet kunne politiet konstatere at ingen av personene i bilen ble skadd som følge av sammenstøtet, men de involverte ble sett til av ambulansepersonell.

Krasjen skjedde på trefelt-strekningen, som er merket med fare for elg. 

Trafikken gikk forbi på stedet uten de store komplikasjonene, melder politiet. Ved 21.05-tiden melder politiet at viltnemda er på stedet, og at veien er ryddet og gjenåpnet for normal trafikk.

Havnet i grøfta på E134

Omtrent samtidig som det smalt i Konnerudgata, gikk alarmen også i Øvre Eiker, nærmere bestemt på E134 mellom Fiskum og Kongsberg.

Her havnet en elbil i grøfta, men en eldre kvinnelig fører ombord.

Ifølge politiet skal vedkommende ha vært oppegående, men verre gikk det med bilen. Den måtte hentes av bergingsbil etter å ha kjørt ned et viltgjerde.

FOTO: ROY HANSEN / EIKERNYTT.NO
Powered by Labrador CMS