MC-fører krasjet i bil og stakk fra stedet

Motorsykkelulykke på Fjell torsdag kveld - helikopter har bistått i søket, men føreren er fortsatt som sunket i jorden.

Publisert Sist oppdatert

FJELL: Nødetatene rykket ut til melding om hendelsen klokken 21.49.

Ifølge politiet har MC-føreren kjørt ut i Lauritz Hervigs vei, og deretter forlatt stedet.

Etter hva DRM24 erfarer skal motorsykkelen ha store skader etter å ha krasjet i en parkert bil på stedet, som også fikk skader.

- Vi søker etter føreren. Politiets helikopter bistår i søket. Føreren hadde MC-jakke og dongeribukse, opplyste politiet ved 22.30-tiden.

Ved 23.45-tiden opplyser politiet til DRM24 at helikoptersøket er avsluttet uten resultat.

- Men vi gir oss ikke med søket av den grunn. Føreren kan både være skadet og har gjort seg skyldig i straffbare forhold i forbindelse med ulykken, uttaler politiet, som har en mistanke om vedkommende er.


De undersøker nå både nærområdet og aktuelle adresser i nærheten. Fredag morgen hadde de fortsatt ikke fått tak i vedkommende.

Powered by Labrador CMS