DRM Klikk serverte en liten smakebit av det nye albumet under Kulturnatt i Tollbugata fredag kveld.

Gamle hiphop-helter aktuelle med ny plate

Ni år siden forrige album er de evigunge drammensrapperne i DRM Klikk ute med nytt album.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Lanseringen var fredag - slippfesten er satt til Kometen 13. juni med konsert. Et drøyt år etter DRM Klikks Ormstunge hadde slippfest for eget soloalbum «Blå klokke» samme sted.

Det nye albumet, «TID», er gruppas fjerde studioalbum etter mer enn 20 år på rap-scenen i ulike konstellasjoner, og er utgitt at MTG Music, som også ga ut debutalbumet «ÆØA» i 2011.

Gruppa, som består av veteranene Phreske Phred, Ole O og Ormstunge - nå alle i 40-åra, har denne gangen også stått for produksjonen selv ved Fredrik Stenbro (Phreske Phred).

- TID er musikk på våre egne premisser, sjæl føler jeg at det er dette vi alltid burde gjort, sier Stenbro.

Forøvrig har Fred E bidratt på mix, mens DJ Pete Noid «leverer cuts som gjør boom bap-lydbildet komplett». Dette er DRM Klikk på sitt beste, skal vi tro gruppa selv.

- På mange måter er det jo også detta vi alltid har gjort, men det blir en ny dimensjon å ha hele produksjonen in-house. Fansa blir garantert ikke skuffa av denna skiva, sier Jørgen Eskerud (Ormstunge).

Han kommer også med en advarsel om nummer tre i trioen.

- Se opp for Ole O! Han er i storform og leverer flere sjuke vers på denne plata!

NY SKIVE: Slik ser den ut, og består av 12 spor.
Powered by Labrador CMS