
Rekkehusbrann på kjent adresse
Det tok fyr i et rekkehus i Krokstadelva lørdag kveld. Det har brent flere ganger tidligere på stedet de siste årene.
KROKSTADELVA: 110-sentralen meldte at brannvesenet rykket ut til melding om brann i bygning på stedet ved 22.35-tiden.
Fremme på stedet fikk brannvesenet noenlunde rask kontroll før brannen spredte seg til utvendige deler av bygningen eller tilstøtende leiligheter.
Innvendig skal det imidlertid være nokså omfattende skader og trolig ubeboelig.
Brannvesenet har flere ganger tidligere rykket ut til branner og branntilløp i kommunale leiligheter i de aktuelle rekkehusene, som ligger mellom Nedre Eiker kirke og Price Lagerbutikk.
Hva som har forårsaket brannen denne gangen er usikkert, det skal ifølge politiet ha startet å brenne på badet i leiligheten. Det er ikke rapportert om personskader som følge av brannen.
- To-tre personer er evakuert fra adressen, samt en katt som får behandling med oksygen, sier operasjonsleder i politiet, Marianne Mørch til DRM24.

