FIKK BESKJED OM Å DRA HJEM: En mann i 20-åra fra Buskerud endte opp i slåsskamp utenfor en kebabsjappe etter å ha vært et ordensproblem i sentrum etter stengetid. Ingen skal ha blitt skadet i hendelsen.

Mye fyll, lite tull på byen

Julebordsesongen er i full sving, men det har foreløpig ikke vært det store rushet av ordensforstyrrelser som pleier å følge sesongen på byen i Drammen.

Publisert

SENTRUM: Det har vært mye fulle folk, men i forhold til slåssing og ordensforstyrrelser bar helga preg av å være relativt normal, og knapt nok det.

Dette er loggen fra politiet natt til søndag:

Bragernes torg, 23:41: Politiet tok hånd om en mann i 60 årene fra Vestfold. Han var så beruset at han ikke klarte å ta vare på seg selv. Han sover ut rusen i arresten.

Bragernes torg, 01:47: en mann i 20 årene ble bortvist av patruljen. Han var beruset, knuste en flaske og sparket i et skilt. Ble beskrevet som hissig.

Gamle kirkeplass, 01:26: UP stoppet en kvinne i 30 årene fra Buskerud. Hun var ute å el-sparkesykkel. Hun var sterkt beruset og det ble tatt blodprøve. Sak opprettet.

Engene, 02:46: En mann i 20 årene fra Vestfold ble innbrakt til arresten. Han var full og hadde slått en vekter. Sak opprettet.

Engene, 03:04: 2 gutter i 20 årene fra Vestfold var fulle og hadde en ufyselig oppførsel. De fikk pålegg om å dra fra Drammen.

Bragernes torg, 03:53: Patruljen kom over et slagsmål på Bragernes torg. Begge partene fikk pålegg om reise hjem. Ingen skadet og ingen sak. De 2 var i 20 årene fra Buskerud.

FUNNET MED HODESKADER: En overstadig beruset mann ble funnet med hodeskader, og ble sjekket ut av politiet. Har trolig ramlet og slått seg.
ANHOLDT ETTER MISTANKE: En ung mann ble anholdt av politiet, angivelig som følge av mistanke om noe som hadde med bilder å gjøre.
BASKETAK: Bilde fra samme hendelse som øverst i saken fra motsatt vinkel. To unge menn bortvist etter håndgemeng på Bragernes Torg.
Powered by Labrador CMS