
Politiet måtte avslutte russefest etter slåssing
Kjempesamling med 50-60 russebusser fra både Drammens- og Oslo-området i Røyken natt til lørdag. Det endte med steinkasting, slåssing og dårlig stemning.
DRAMMEN/RØYKEN: Politiet rykket ut til Røyken næringspark etter flere meldinger om dårlig stemning blant en større ansamling med russ på stedet. Det skal være snakk om russ fra flere skoler i områdene Asker, Bærum, Oslo og Drammen.
Ifølge politiet var flere involvert i slåssing og en del er bortvist grunnet dårlig oppførsel.
- Det meldes generelt om dårlig stemning mellom flere russebusser, og vi vil være tilstede for å roe ned gemyttene, uttaler politiet innledningsvis.
Etter hvert besluttet politiet å avslutte hele russefesten.
- Det ble flere ganger meldt om tilløp til slagsmål, og steinkasting mellom ungdommer på forskjellige russebusser. I tillegg ble det meldt om at noen ungdommer var i besittelse av kniv, men det har vi ikke fått verifisert. Grunnet gjentakende, og generelt dårlig stemning på stedet, ble det til slutt besluttet å avslutte "russefesten", uttaler operasjonssentralen.
Ifølge politiet er det trolig flere som var skadd, men de har kun vært i kontakt med én ungdom, som er en gutt i slutten av tenårene fra Oslo.