Tar i bruk begge veibaner i nye Bjørnstjerne Bjørnsons gate

Natt til fredag var det trafikkomlegging på Strømsø. Ifølge Vegvesenet må bilistene belage seg på mer kø inntil videre.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Det nye kjøremønsteret innebærer i første omgang at det er ytterste felt på hver respektive veibane som benyttes til trafikk mellom Konnerudgata og Telthusgata, opplyser Vegvesenet torsdag kveld.
– I praksis vil vi bruke de ytterste kjørefeltene i hver retning for å avvikle trafikken. Dette gir oss muligheten til å gjøre ferdig en del arbeider med den nye midtdeleren, som blant annet omfatter beplantning, forteller byggeleder Thomas Holst i Statens vegvesen.

I forbindelse med omlegging av kjøremønsteret, tar Vegvesenet også i bruk deler av det nye signalanlegget. Det gjelder i kryssene med Knoffs gate og Blichs gate. 

- Signalanlegget vil ikke virke optimalt før vi tar i bruk alle kjørefeltene og åpner for alle svingemuligheter i kryssene, uttaler Holst.

LES OGSÅ: Åpner fire felt 5. november

Mer kø

Situasjonen medfører dårligere kapasitet, noe som vil merkes ved at man bruker lenger tid på å komme seg gjennom anleggsområdet, ifølge Vegvesenet.

– Dette er dessverre noe vi er nødt til å gjøre og har forskjøvet til prosjektets siste uker for å ikke påvirke trafikkavviklingen mer og lenger enn nødvendig, sier Holst.

Ingen av de nye fotgjengerfeltene tas heller i bruk før hele veien åpner i fire felt etter planen om vel to og en halv uke.

LES OGSÅ: Bjørnstjerne Bjørnsons gate får to nye gang- og sykkelstier

Powered by Labrador CMS