
Tumulter på perrongen stanset togtrafikken
Lovens lange arm rykket mannsterke ut etter melding om basketak og at noen hadde havnet i sporet på Drammen stasjon tirsdag ettermiddag.
SENTRUM: Det er imidlertid ikke rapportert om personskader etter hendelsen, hvor politiet ble varslet om høylytt krangling. Minst en person skal også ha havnet på togsporet, hvilket fikk politiet til å varsle togledelsen om å stanse trafikken.
Fremme på stedet ble det imidlertid fort klart at situasjonen var mindre dramatisk enn først antatt, og togene kunne gå igjen etter kort tid etter hva politiet betegner som «surr».
- To personer er bortvist fra stedet etter hendelsen, uttaler politiet på stedet til DRM24.
Det skal dreie seg om en mann og kvinne i 20-åra. Sistnevnte var i besittelse av mindre mengder narkotika og blir anmeldt for dette. Også tidligere tirsdag måtte politiet rykke ut til stasjonen. Da ble en mann og kvinne i samme alder bortvist fra toget.