RØDMALES: Her er arbeidene i full gang med å rødmale Nedre Storgate med dertil endret kjøremønster i området på bekostning av bilistene.

Leserne raser: - Bortkastede penger!

Endring av en rekke sentrumsgater til «sykkelprioriterte veistrekninger» har satt sinnene i kok.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Etter at det ble kjent at kommunen nå har gått i gang med arbeidet med å forvandle flere sentrumsgater til såkalte sykkelprioriterte gater har ikke reaksjoene latt vente på seg.

Debatten har utløst hundrevis av kommentarer fra leserne hvorav så godt som samtlige er negative til tiltakene som nå er satt i sving i det som skal være et pilotprosjekt i Drammen.

Reagerer på økonomien

Mesteparten av kritikken går på prioriteringen av penger i en fra før sulteforet kommunen. De øvrige er kritiske til konsekvensene tiltakene får for bilistene.

En av de mer toneangivende politikerne i byen har også kastet seg på i debatten, nærmere bestemt gruppeleder Randi Eng i Pensjonistpartiet. Hun har følgende melding:

- Dette er feil bruk av innbyggernes penger. Bruk heller pengene på helse og eldreomsorg.

Her er et utdrag fra de øvrige leserkommentarene:

- Og det hjelper når 6 måneder i året ligger snø der... Og husk at maling av regnbuen kostet halv million... Og holdte knapt noen dager før det ble ødelagt...Hvor mye koster dette?

Bortkastet penger! Jeg kjører ikke men om vinteren så er det ikke så mange som sykkler og veiene er laget for biler. Sykler trenger ikke veier på 3-4 meters breden. Bruk pengene til mer fornuftige ting.

Helt tragisk men er det di bruker penger på å gir blanke i eldre og skole da har di ikke penger!!

Og skoler er nedleggingstruet mange steder. Har vel og vært tema i Drammen. Hva med å løse primære oppgaver først før man innvilger seg noe mer?

Ja, de som styrer Drammen kjører det i dass. Høy kriminalitet, nedleggelse av skoler, gamle folk som går med bæsj i bleia for å spare penger, men å ordne en ny sykkelvei det klarer dem. Tragisk

Atter en gang så sløser de bort penger på dette sykkeltullet.Den selvkjørende bussen er borte.Hva mer kan de sløse penger på?

Galskap, ender vel med at fotgjengere må vike for syklister og blir kjørt ned også

Blir vel samme som med regnbuen som ikke tålte norsk vær og bruk. Bortkastet penger som må gjøres på nytt år etter år. Sånt tull har de liksom råd til, men å bruke penger på skoler, eldrehjem og barnehager har de ikke råd til. Flaut

Hvorfor kan det ikke brukes mer penger på brøyting av sentrum om vinteren , enn detta surret der ..

Dette ble bestemt i 2023, med en by som heter Buskerudbyen. Jeg har spurt hvor den byen er? men aldri fått svar. Den er ikke på kartet.

God råd denne kommunen.Ikkenoe skal dyttes til side når det gjelder det grønne skiftet.Massive klager over bruprosjekt og kommende renseanlegg som vil koste innbyggerne dyrt, det bryr de seg lite om.

For noe jævla fjas. Offentlig sektor fornekter seg ikke når det kommer til ødsling med skattepenger.

Bruk penger der det er nødvendig, ikke sløs de bort på tullete prosjekter som irriterer befolkningen

Penga sitter løst i Drammen godt dem har mye av dem

Mye rart vi har penger til, når det er mange velferdsbehov som knapt er på minimumsstandard i kommunen.

Når man deltar på demonstrasjoner mot å legge ned skolene for barna våres å nå må være vitne til noe så dumt som det her ?

Flaut. Bruke masse penger på noe som er ikke er annet enn symbolpolitikk. Skam dere politikere i Drammen kommune, som ikke skjønner at dere må prioritere folk foran rødmaling i gater.

Politikerne elsker visst å kaste bort penger på tull. Tydeligvis prioriterer man ikke noe som virkelig betyr noe.

Det er noe tankegods, holdninger å kompetanse her som er så langt utenfor forståelig rekkevidde at mann blir bare satt ut! Håper alle holder unna Jonas å Erna ved neste valg! Der finnes ikke normalt bondevett igjen

Powered by Labrador CMS