Brannvesenet og Røde kors er i aksjon med redningsdykkere.

Redningsaksjon i Drammensfjorden - mulig drukningsulykke

Nødetatene har iverksatt søk med redningshelikopter og båter på Gilhusodden etter at en mann i 40-årene er savnet i vannet onsdag kveld.

Publisert Sist oppdatert

LIER: Det melder politiet ved 19.45-tiden.

Innledende melding til politiet var et en kvinne var savnet etter å ha forsøkt å svømme etter noen barn på flytemadrass. Noe senere melder politiet at alle er gjort rede for med unntak av en mann som er savnet på stedet.

Det skal innledningsvis ha vært noe språkproblemer på stedet. Søket pågår utenfor en populær badeplass på Gilhusodden.

Både redningshelikopter og brannvesenets dykkere er i søk i området, i tillegg til drone fra Røde Kors.

Ved 21.15-tiden var det fortsatt ingen ting nytt fra politiet om status, utover at redningshelikopteret forsvant ved 21.00-tiden. Dette ankom igjen ved 21.45-tiden.

DRM24.no kommer tilbake med mer.

Powered by Labrador CMS