
Slik ferdes du i sentrum under folkefesten
Skisprinten nærmer seg, og da kan det være kjekt å vite hvilke veier som er stengt, hvilke parkeringsplasser som utgår, og hvor bussene beveger seg i sentrum.
DRAMMEN: - La bilen stå hjemme, reis kollektivt, lyder oppfordringen fra Drammen kommune.
Lørdag 2. mars kl 14.00 stenges Kirkegata og deler av Rådhusgata og Cappelensgate (mellom Amtmann Blomsgate og Albumsgate) for bygging av tribuner og telt. Her vil det være stengt til og med søndag 17. mars.
Vær oppmerksom på midlertidig skilting. Flere strekninger vil bli skiltet med parkering forbudt og andre skilt. Når nye parkeringsregulerende skilt settes opp, har bileier plikt til rette seg etter den nye skiltingen innen 24 timer.
Torsdag 7. mars kl 08.00 stenges øvrige gater:
Velfungerende torg
Ifølge salgs- og markedssjef i Brakar, Kjersti Nordgård, er det kun busslinjene som går bak torget, altså i Engene og Haugesgate, som blir påvirket av skisprinten.
- I år vil skisprinten kun få følger for busser som kjører bak torget til og fra Lier/Hurum/Oslo fra morgenen torsdag 7. mars. Vi har ikke store omlegginger på buss. Torget fungerer nå stort sett selv om det er skiløyper på øvre del, sier Nordgård.
Tinghuset som holdeplass
Fra 7. mars og ut 12. mars vil busslinjer fra Røyken, Hurum og Lier stoppe ved Tinghuset før de kjører videre til Drammen busstasjon. Med andre ord stopper de ikke på Bragernes torg. I tillegg vil linje 25 til Strøtvet hoppe over stoppet i Albums gate.
- Et ekstra obs til kunder som skal bytte til linjer til og fra Lier og Røyken/Hurum er at de må gå til og fra Tinghuset. De må beregne noe ekstra tid, avslutter Nordgård.
LES OGSÅ: Sjekk programmet - slik blir årets folkefest på torget!LES OGSÅ: Skisprintsjefen og fylkesmannen på kollisjonskurs om snødumping
