I FJOR: Bildet er fra tilsvarende opplegg i fjor.

Arrangerer internasjonal pinsefeiring i Drammen

– Et samarbeid mellom St. Laurentius menighet og Bragernes kirke.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Pinsedag søndag 8. juni inviteres alle som ønsker til felles pinsefeiring og pinsefestival i kirkeparken ved Bragernes kirke.

- Dere feiret palmesøndag også med felles palmeprosesjon. Hvorfor er et slikt samarbeid mellom de to kirkesamfunnene viktig?

– Til tross for at det er endel som skiller våre kirkesamfunn, har vi det viktigste felles: Troen på Jesus Kristus som Herre og Frelser. Denne troen ønsker vi skal være synlig og tydelig for Drammens innbyggere. Derfor gjemmer vi oss ikke bort bak lukkede dører, men tar til gatene. Kristus Kongen har sin naturlige plass i det offentlige rom., forklarer sokneprest Ole Martin Stamnestrø i St. Laurentius kirke.

Bildet viser tilsvarende opplegg i fjor.

– Vi trenger det som forener oss i en verden som splitter. Dette er noe som er felles for oss, og vi står sammen om å feire, sier sokneprest i Bragernes Per Erik Brodal.

– Dette er tredje året med et samarbeid i pinsen, forteller sokneprest i Bragernes Per Erik Brodal og legger til;

– St. Laurentius har lang tradisjon med festival i pinsen, og de to siste årene har vi feiret sammen. Det ble en suksess, det myldret av folk i Kirkeparken utenfor Bragernes kirke i fjor.

Selve opplegget denne dagen fungerer slik at det blir parallelle messer klokka 11, én inne i Bragernes kirke og katolsk messe i St. Laurentius kirke.

Etter messene er ferdige blir det internasjonal feiring i kirkeparken, med salg av mat fra forskjellige deler av verden, musikk og underholdning, rebusløype og til og med hest og vogn.

Powered by Labrador CMS