
Mann omkom etter å ha blitt påkjørt av toget på Sørlandsbanen
En mann er bekreftet død etter å ha blitt påkjørt av toget på Hokksund stasjon torsdag ettermiddag. Politiet betegner hendelsen som en personlige tragedie.
ØVRE EIKER: Det bekrefter politiet like etter klokken 14.00. Nødetatene rykket ut til stedet etter melding om hendelsen klokken 13.49.
En mann var da blitt truffet av Sørlandstoget på vei til Drammen, som ikke stopper i Hokksund og passerer i stor fart.
Hva som er årsaken til ulykken har vært uklart, men politiet opplyser til DRM24 tordag kveld at det i ettertid har fremkommet opplysninger som tyder på at hendelsen var en villet handling fra den omkomne.
Mange mindreårige vitner
På stasjonen stod det mange vitner, blant annet en del skoleelever. Disse skal være preget av hendelsen, men etter hva DRM24 erfarer skal ingen ha sett selve ulykken.
All togtrafikk ble innstilt på Sørlandsbanen som følge av hendelsen. Klokken 16.15 åpnet NSB for normal ferdsel på sporene etter busspendel mellom Mjøndalen og Darbu.
