
Tre personer bitt til blods på turvei - hunden avlivet
Tre personer er fraktet til sykehus med stygge bittskader fra en hund som gikk til angrep i Mjøndalen tirsdag ettermiddag. Hunden blir avlivet omgående, opplyser politiet.
MJØNDALEN: Hendelsen skal ha skjedd i 16.00-tiden på gangveien langs elva like nedenfor den gamle Mjøndalsbrua.
Politiets innsatsleder Geir Bodahl opplyser til DRM24 på stedet at tre personer nå er til behandling for skadene.
De tre skadde er alle i 20-årene, to kvinner og en mann.
- Den ene kvinnen ble bitt i armen, og bittet skal ha vært så hardt at det gikk helt inn til beinet, opplyser operasjonsleder i politiet til DRM24.
Hoppet i elva for å unnslippe
Ifølge innsatsleder Bodahl skal personene på stedet som ble angrepet ha løpt ut i Drammenselva for å unnslippe hunden.
Bodahl forteller videre at hunden skal ha vært i bånd da angrepet skjedde, men nøyaktig hvordan og hvorfor det skjedde, er foreløpig uavklart.
- En fjerde person skal ha løpt ut i elva uten å ha blitt bitt, men var i vannet så lenge at han ble nedkjølt. Hunden var også på vei ut i elva, og det var ganske kritisk en stund, opplyser operasjonsleder i politiet til DRM24.
Avlivet
Det var først uavklart hva som ville skje videre med hunden, men politiets operasjonssentral bekreftet overfor DRM24 i 17.00-tiden at hunden ville bli avlivet «ganske omgående».
- Det er det hundeier selv som står for. Vi påser at det blir utført, opplyser politiet til DRM24.
Politiet opplyser videre at det blir opprettet straffesak på forholdet som følge av brudd på hundeloven.
E134 sperret i ettermiddagsrushet
Ifølge politiet var det ikke hundens eier som gikk tur med hunden, men en annen person. Vedkommende skal ha fått kontroll på situasjonen før nødetatene ankom.
E134 ble midlertidig sperret i begge retninger som følge av stort oppbud av ambulanser, politi og brannvesen.
Ifølge øyenvitner DRM24 har snakket med, skal flere av personene som ble utsatt for angrepet ha blødd kraftig fra bitesår.
DRM24 skrev først at det var snakk om en pitbull, men ifølge flere eksperter kan det utifra bildene være både amerikansk bulldog og en blandingshund. Før politiet har fått en sikker bekreftelse på rase fra veterinæren som har avlivet hunden er dette fjernet.
LES OGSÅ: Øyenvitne så hunden ble slått før den angrep sine egne




