Tre personer mistet hjemmet i rekkehusbrann
Beboerne berget livet, men mistet alt annet i en kraftig boligbrann hvor et helt rekkehus ble slukt av flammene i natt.
SVELVIK: Politiet i Søndre Buskerud fikk første melding om brannen på Sørjordet i Svelvik ved midnatt natt til torsdag.
- Det var full overtenning når politi og brannvesen ankom stedet, opplyser innsatsleder Orhan Emeci til DRM24.no på stedet.
Det tok ikke lang tid før brannvesenet måtte konsentrere seg om å unngå spredning fremfor å bekjempe det kraftige flammeinfernoet. Bygningen var å anse som totalskadd etter kort tid.
- Vi har inntrykk av at dette gikk veldig raskt, sier operasjonsleder Olav Myrvold ved politiet i Søndre Buskerud.
Kjørt til sykehus
Han forteller at to av tre beboere registrert på de tre rekkehusleilighetene var hjemme når brannen startet. Politiet kunne etter kort tid konstatere at ingen var savnet som følge av brannen.
- Begge to kom seg uskadd ut, men blir kjørt til sykehus for sjekk og oppfølging der, sier Myrvold.
Beboerne som mistet hjemmet i flammene har blitt ivaretatt og fått ordnet seg midlertidig sted å bo. Også to boliger i nærheten ble midlertidig evakuert før brannvesenet fikk kontroll over flammene.
Brant ned til grunnen
Allerede etter kort tid kollapset taket på to av boenhetene.
- Leilighetene er totalskadd, og brannvesenet driver nå etterslukking, bekrefter Myrvold overfor DRM24 i 01.30-tiden.
Etter hva DRM24 erfarer skal det også ha brent på stedet tidligere.
Ukjent brannårsak
Ifølge politiet er det for tidlig å si noe om brannårsaken.
- Det vi vet utifra forklaringen til en av beboerne er hvor brannen har startet, opplyser innsatsleder Emeci på stedet.
Ifølge operasjonssentralen vil brannvesenet natt til torsdag sørge for å sperre av stedet etter slukningsarbeidet, i påvente av tekniske undersøkelser på dagtid.
FØLG DRAMMEN LIVE24 PÅ FACEBOOK