RAMMET IGJEN: Stein Grøndal, daglig leder hos Grøndal Bilbutikken på Gulskogen.

Bilforhandler fortviler etter nytt tyveri - stakk av med splitter ny SUV

Nok en gang har frekke tyver vært på ferde hos Bilbutikken på Gulskogen. For andre gang på kort tid har de stukket av med en kostbar Ford Explorer.

Publisert Sist oppdatert

OPPDATERING: Bilen er funnet og to menn pågrepet mandag morgen.

GULSKOGEN: Forrige gang det skjedde var i høst - og da ble tuven sporet opp via GPS-sporing i bilen, og kjørte rett i armene på politiet.

Tyven var imidlertid ingen angrende synder, og stjal en ny bil fra samme sted dagen etter. Han ble nok en gang pågrepet en stund senere etter å ha kjørt rundt omkring med den stjålne bilen på hele Østlandet.

Denne helga har bilforhandleren, som blant annet er Ford-forhandler, hatt uvedkommende på besøk igjen. Innbruddet ble oppdaget søndag ettermiddag, og nok en gang er det stjålet en Ford Explorer - en stor og kostbar SUV, denne gangen helt ny uten skilter.

Tyvene har brutt seg inn i vaskehallen hvor bilen stod, og kjørt ut porten, opplyser forhandleren til DRM24.

Politiet har gjennomført åstedsundersøkelse på stedet og opprettet sak. 


LES OGSÅ: Samme tyv stjal biler to dager på rad: - Frekkhetens nådegave!

FOTO: PRIVAT
ETTERLYST: Det er en bil identisk til denne som nå er på avveie. Bilen er sort som på bildet.
Powered by Labrador CMS