Jagland siktet for grov korrupsjon
Tidligere statsminister Thorbjørn Jagland fra Lier er siktet av Økokrim torsdag i forbindelse med Epstein-avsløringene.
DRAMMEN: Det opplyser Økokrim torsdag ettermiddag.
Økokrim gjennomførte torsdag ransakelser i både Jaglands leilighet i Oslo, bolig i Risør og en hytte på Rauland, etter at den tidligere Europaråd-lederen onsdag ble fratatt sin immmunitet.
Jagland er under etterforskning for grov korrupsjon knyttet til avsløringene i Epstein-filene, hvor det fremkommer at Norges tidligere statsminister, utenriksminister og Ap-leder har hatt en relasjon til Epstein som innebærer utveksling av tjenester, penger og feriereiser, blant annet.
Jagland har gjennom sin advokat opplyst at han ikke har gjort noe galt og ser frem til å få belyst saken, og vil også stille til avhør hos Økokrim.
– Jeg har bare en ting å si, og det er at jeg er veldig glad for at saken blir opplyst. Ikke noe mer å si, sa Jagland til media på vei ut av leiligheten i Oslo.
DRM24.no kommer tilbake med mer.