SE VIDEO: Åstedet finkjemmet av krimteknikere

Siktet for drapsforsøk på sin egen far
Politiets kriminalteknikere saumfarte langfredag ettermiddag adressen hvor en mann i 70-årene ble utsatt for det politiet mener var drapsforsøk natten i forveien.
KLIKK PÅ VINDUET OVER FOR Å SE VIDEO!
ÅSSIDEN: Mannen i 70-årene ble fraktet til sykehus natt til langfredag med det politiet beskriver som livstruende skader. Langfredag ble han overført fra Drammen til Ullevaal for behandling, etter det politiet karakteriserte som en alvorlig voldshendelse natt til langfredag.
Politiet opplyser til DRM24 at den siktede mannen i 30-årene nå vil fremstilles for varetektsfengsling påskeaften. Siktelsen er utvidet fra kroppskade til drapsforsøk.
- Mannen er siktet for drapsforsøk og vil bli fremstilt for varetektsfengsling i fire uker, uttaler politiadvokat Magnus Rindal Fredriksen ved Sør-Øst politidistrikt til DRM24.no.
Ringte selv politiet
Den siktede mannen, som beskrives som en kjenning av politiet, skulle i utgangspunktet bli avhørt langfredag. Det har så langt ikke skjedd. Politiet kan derfor ikke si noe mer om omstendighetene rundt det som skjedde.
Ifølge politiet er imidlertid relasjonen mellom de to far og sønn.
- Det var den siktede som selv ringte politiet og meldte fra om det som hadde skjedd, sier Fredriksen til DRM24.
Hodeskader
Ifølge politiet har mannen i 70-årene alvorlige hodeskader.
- Er det mistenke om bruk av våpen eller gjenstander?
- Det kan jeg ikke kommentere, utover at det er snakk om vold mot hode. Hvordan skadene er påført er uklart, og noe vi håper videre etterforskning vil avklare, sier Fredriksen.
Ifølge politiadvokaten er det så langt ikke kjent hvordan den siktede forholder seg til siktelsen om drapsforsøk.
LES OGSÅ: Har sperret av område etter alvorlig voldshendelse

