JUBEL: Det er lenge siden det har vært jubelscener på Marienlyst, men det ble det definitivt for Herman Stengel og resten av SIF-gutta nå som fotballen endelig ruller igjen.

«Nye» Godset sjokkåpnet med sterk hjemmeseier

Kun seks minutter var gått før den første ballen satt i nota. Plutselig lettet de mørke skyene over Marienlyst etter en svært positiv sesongåpning mot Lillestrøm.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Kampen mot nyopprykkede Lillestrøm endte til slutt 3-1, etter det som totalt sett må betegnes som en solid hjemmekamp av Strømsgodset. 

Hjemmelaget hadde mest ball og skapte mest foran mål, og en rekke spillerne utmerket seg positivt i Godset-drakta. Seieren var fortjent, og gjestene maktet aldri å true drammenserne.

Det var målsniken Moses Mawa som satte stemningen med første scoring etter seks minutter. Deretter føyde Herman Stengel seg på lista med 2-0 etter at Fred Friday fikset straffe 10 minutter senere - og alt som har foregått på Marienlyst de siste ukene syntes å være en fjern drøm.

- Dette føles fantastisk deilig. Vi ser et Strømsgodset-lag som er stolte av å bære drakta si, sa trener Håkon Wibe Lund til Godset-TV etter matchen.

Frisk Friday

LSK reduserte til 2-1 i 2. omgang, men Godset satte spikeren i kista med 3-1 signert Fred Friday etter 86 minutter. Forøvrig en god dag for på jobb for nysigneringen som scoret i sin første offisielle kamp i Godset-drakta - og det attpåtil mot gamleklubben.

Neste runde venter Kristiansund borte for Godset 24. mai, før Tromsø kommer til Drammen og Marienlyst allerede den 27. mai - da muligens med publikum på tribunen!

SE FLERE BILDER FRA KAMPEN:

LES MER OM STRØMSGODSET

GODE VIBBER: Godset-gutta fikk akkurat den selvtillitsboosten de trengte foran det mange har spådd kan bli en vanskelig sesong. 
GOD KONTROLL: Godset-forsvaret viste solide taker bakover på banen og ryddet effektivt opp, anført av nybakt kaptein Gustav Valsvik og stopperkollega Niklas Gunnarsson.
TILBAKE PÅ BANEN: Eks-kaptein Mikkel Maigaard fikk et innhopp på slutten av kampen etter skadeavbrekket, og har ikke fått trent nevneverdig før sesongåpningen. Han gjorde ikke så mye mer enn å pådra seg et gult kort.
Også i 3050 ble det jubel 16. mai. Mjøndalen sesongåpnet med 2-0-seier over Sandefjord, og dermed sikret begge drammenslagene tre poeng i første runde.
GARDEROBE I DET FRI: Kampen gikk for tomme tribuner, hvilket også ble brukt som garderobe for begge lag i pausen.
HAR FÅTT ARBEIDSRO: Trenerduoen Håkon Wibe Lund og Bjørn Petter Ingebretsen har trolig gjort noe riktig, og kan senke skuldrene et par hakk etter seier i sesongåpningen. 
Powered by Labrador CMS