
Stort bildegalleri: Solberg banket MIF i «ælv classico»
Solberg kunne feire sin 15. triumf på rad da det tradisjonsrike 2. juledags-derbyet gikk av stabelen på Solbergbanen lørdag.
SOLBERGELVA: Alt kan skje når Solberg og Mjøndalen barker sammen 2. juledag, og med full tenning og ihuga supportere på begge sider ble det et flott lokaloppgjør i bandyens eliteserie til tross for at snøen lavet ned i store flak.
Det skapte noen spillemessige utfordringer med etter hvert mye snø på banen, men det var likt for begge lag. Mjøndalen var best innledningsvis og tok føringen i kampen, men Solberg fikk etter hvert et godt grep på erkerivalen, spesielt i andre omgang. Etter å ha ledet 3-2 til pause, vant hjemmelaget til slutt fortjent 5-3 etter matchvinner-scoringer av Stavis-brødrene Simon og Andreas.
SSK ligger nå á poeng med serieleder Ready på tabellen, ett poeng foran Stabæk på 3. plass.
SE STORT BILDEGALLERI FRA KAMPEN:
SE HELE KAMPEN I OPPTAK HER:
