
Vannverksdammen får ny gangbru
Eksisterende gangbru er gammel og har store råteskader. Nå skal den byttes ut. Turveien over demningen vil derfor være stengt i rundt fem uker mens arbeidene pågår.
KONNERUD/HALLERMOEN: Arbeidet startet mandag 8. mai og da vil den gamle brua fjernes helt, opplyser Drammen kommune.
I tillegg til at den gamle brua har store råteskader, er heller ikke konstruksjonen i henhold til gjeldende regler for overløp, noe som rettes når den nye brua er på plass. Den nye brua vil bli bygget i stål og tre og vil bli til tilpasset terrenget.
Det blir satt opp byggegjerder som avgrenser anleggsområdet fra områdene som fremdeles er tilgjengelig for publikum. Det er mulig å bade ved Vannverksdammen i perioden, men det er ikke lov å bevege seg innenfor byggegjerdene.
I perioden arbeidene pågår kan du også treffe på anleggstrafikk/kjøretøy på stien fra p-plassen og ned til dammen.
