
Bilfører tatt etter hundesøk - mistenker rus og høy fart
Stakk fra stedet etter utforkjøring ved Vestbygda skole på Konnerud fredag kveld.
KONNERUD/SKOGER: Hendelsen skjedde i en venstresving i 50-sonen på Jarlsbergveien, et par hundre meter fra Vestbygda skole retning Konnerud ved 21.00-tiden.
Bilen dro av veien, ned i grøfta, over en gangvei og traff en skråning, hvor sammenstøtet var såpass hardt at alle airbagene løste ut og bildeler løsnet. Det viser spor på stedet og vitnebeskrivelser.


Ifølge politiet stakk føreren fra stedet, og det ble derfor iverksatt søk med hundepatrulje. Omlag en time senere opplyser politiet at de har fått kontroll på mannen de mener kjørte bilen.
- Han kan knyttes til kjøringen og har fått status som siktet. Det er mistanke om ruskjøring og høy hastighet. Han fremstilles for blodprøve og sak opprettes, uttaler operasjonssentralen.

Politiet på stedet opplyser videre at mannen er sjekket ut av ambulansepersonell, men at det ikke skal være snakk om personskader.
Vitner på stedet som satt utenfor en bolig der ulykken inntraff uttaler til DRM24 at de både så og hørte hendelsen. De beskrever høy hastighet, et smell og at det skrek i dekkene.
- Mannen forsvant retning Konnerud, forteller øyenvitnene.
