Måtte hoppe til vanns da speedbåten tok fyr på fjorden

En mann som befant seg i båten reddet seg ut. Båten ble imidlertid totalt utbrent etter den kraftige båtbrannen mandag.

Publisert Sist oppdatert



KLIKK PÅ VINDUET OVER FOR Å SE VIDEO!

DRAMMEN: Brannen inntraff utenfor Jordfallbukta, nærmere Svelvik-siden, like før klokken 12.30. 

Etter hva DRM24 erfarer var det kraftig, sort røyk fra havaristen, og vitner på stedet fortalte til DRM24 at båten stod i full fyr ved 12.45-tiden.

- Han har fått i seg en del røyk og blir tilsett av ambulanse, uttaler politiet.

Klokken 13.00 var det fortsatt brann i båten, som da lå 3-400 meter ut fra land. Vitner på stedet opplyser til DRM24 at det skal være gass i båten. Kort tid senere var både to brannbåter og redningsskøyte fremme på stedet og hadde iverksatt slukking.

- Reagerte lynkjapt

En båt som lå til kai reagerte lynkjapt da det begynte å brenne, og fikk dratt ut og reddet opp mannen som hoppet i vannet, forteller øyenvitne Hilde Glesne til DRM24.

Hun fikk med seg hele dramatikken, og forteller om en voldsom brannutviklingen fra den aktuelle båten. 

- Det var mye sort røyk og full fyr, forteller hun.

Slept til land

Etter hva DRM24 erfarer ble båten slept til land i Sagbukta av brannvesenet for å fullføre slukkingen før den sank.

Brannårsaken er så langt ikke kjent.

SE VIDEO - her brenner båten:

- En mann skal ha hoppet til vanns og blitt plukket opp av en fritidsbåt. Mannen skal ha vært alene i båten, uttalte politiet kort tid senere.SLUKKING: Her er brannvesenet fremme og har startet med slukking. (LESERFOTO: HILDE GLESNE)Noe senere opplyser politiet at mannen, som er i 30 årene, var reddet inn til land.
FOTO: JOAKIM FJELDLI / DRM24
FOTO: JOAKIM FJELDLI / DRM24
Båten er imidlertid totalskadd. Klokken 13.35 oppfordret politiet folk i nærheten til å holde dører og vinduer lukket da det var mye røyk i forbindelse med slukkingen.FOTO: JOAKIM FJELDLI / DRM24FOTO: JOAKIM FJELDLI / DRM24FOTO: JOAKIM FJELDLI / DRM24
FOTO: TROND BORGEN / DRM24
FOTO: TROND BORGEN / DRM24
LESERFOTO: HILDE GLESNE
Powered by Labrador CMS