Kvinne i 30-årene utsatt for seksuelt overgrep i sentrum

Politiet i Drammen etterforsker et overgrep som skal ha skjedd på Bragernes torg natt til 15. juli.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Natt til søndag 15. juli fikk politiet en telefon fra en tilfeldig forbipasserende om at det lå en trist jente i grøftakanten i Kirkegata på Bragernes torg. 

Politiet, som på dette tidspunktet var på vakt på torget, rykket raskt opp til adressen sammen med ambulanse.

Etter et raskt avhør med fornærmede satte politiet igang et hundesøk etter gjerningspersonen. Jenta ble kjørt til legevakt i ambulanse. 

Mulig voldtektssak

Hedda Obsfeldter i politiet bekrefter ovenfor DRM24 at de nå etterforsker saken som et seksuelt overgrep. 

- Kvinnen har fortalt til politiet at hun har blitt utsatt for et seksuelt overgrep på byen av noen hun ikke kjenner. Kvinnen har gitt gode beskrivelser av gjerningsmannen, men vi har foreløpig ikke funnet han eller oppklart noe straffbart forhold. 

Sikret spor

Kvinnen ble kjørt til legevakt for å ta nødvendige undersøkelser, og Obstfelder sier de har sikret alle spor, både på kvinnen og på gjerningsstedet.

- Vi har sikret alle spor, og vil fortsette etterforskningen i samarbeid med fornærmede. 

LES OGSÅ: Etterforsker mulig voldtektssak

Powered by Labrador CMS