ENGASJERT PUBLIKUM: Ung jubel på Jordbrekkskogen.

Jordbrekkskogen barnehage heiet frem «Tour of Norway»-rittet

Sykkelstjernene fikk ekstra god drahjelp av Konnerud-barna i første etappe av sykkelrittet onsdag.

Publisert Sist oppdatert



DRAMMEN: Hele barnehagen hadde nemlig tatt oppstilling på parkeringsplassen langs Jarlsbergveien, utstyrt med norske flagg, forventningsfulle ansikter, øredøvende jubel og en enorm «Heia Edvald!»-banner. 

SE FLERE BILDER UNDER:

...

LES OGSÅ: Folkefest og stengte veier under «Tour of Norway» 16. mai

Litt lang ble kanskje ventetiden etter en tilsynelatende uendelig rekke med følgebiler og motorsykler, men når det store feltet først kom fikk de garantert høre det største jubelbruset siden starten i Svelvik tidligere på dagen. 
Når rittet passerte Konnerud hadde en tetgruppe på fire revet seg løst fra resten av feltet på nesten 200 ryttere med et par minutters forsprang, men hvem de fire som satt her var, er ikke kjent for DRM24.
Første etappe gikk videre til Mjøndalen via Hagatjern, gamleveien til Vestfossen og deretter videre til Darbu, før syklistene snudde ved Eikern, kjørte sørover igjen og endte opp i Horten i 18.00-tiden.
Powered by Labrador CMS