
Ny storsatsing på utenlandske matvarer i Drammen
Tyrkisk forretning skal gi deg byens beste utvalg av mat fra alle verdenshjørner. I bresjen står to unge søstre fra Drammen.
DRAMMEN: Det du ikke får på Kiwi, Rema og Meny, skal du få tak i her. Mandag åpnet Drammen Bazaar dørene i Christian Bloms gate ved motorveibrua på Strømsø.
Uavhengig av etniske matpreferanser, er ambisjonen at alle skal få behovene dekket i byens nyeste kolonialforretning.
- Her har vi ting du ikke finner andre steder i Drammen. Samtidig finner du både Tine melk og norwegia-ost, forteller daglig leder Gulsum Palaz.
Familiebedrift
Det er de to søstrene Dilek (22) og Gulsum Palaz (24) som står i bresjen for den spennende nysatsingen. I bakgrunnen trekker pappa Cafer (48) i trådene som innehaver.
Dileks forlovede Ali er også med på lasset, og har nettopp flyttet til Drammen for å jobbe fulltid i familiebedriften. Totalt teller butikken 10 ansatte.
- Og så er vi ekstremt opptatt av at det skal være ryddig og pent og se ordentlig ut. Vi er veldig pirkete med rensligheten, sier de to søstrene nesten i kor.
Det er ikke vanskelig å ta de på ordet. Lokalene er strøkne og varene sortert med millimeterpresisjon.
Pangstart med Facebook
Den friske nyetableringen åpnet dørene for første gang mandag denne uka, og de 10 ansatte har allerede hendene fulle. Mens DRM24 var innom tirsdag ettermiddag var det jevnt tilsig av kunder inn dørene.
- Hvordan har dere greid få så godt besøk på så kort tid?
- Vi er jo fra Drammen og har et stort nettverk. Vi bruker sosiale medier flittig for å markedsføre oss, og så kjenner pappa hele byen, ler Dilek Palaz.
- Mange kommer innom og er nysgjerrige. Det er vi veldig fornøyde med, sier Gulsum, og forteller at Drammen Bazaar opererer på både Facebook og Instagram.
Internasjonalt supermarked
Med splitter nye, totalrenoverte lokaler, moderne kassautstyr, flotte kjøledisker og ryddige korridorer er antagelig «basaren» på Strømsø det nærmeste man kommer et internasjonalt supermarked i Drammen.
Her finnes egen kjøledisk for halalkjøtt, egne disker med ferske oliven og osteprodukter, krydder, te, olivenoljer - og en imponerende frukt- og grøntavdeling.
Og skulle du være i humør for noe annet enn bare dagligvarer på handlerunden, kommer basar-navnet til sin rett i butikkens 2. etasje. Her finner man nemlig en egen gavebutikk full av pyntegjenstander fra hele verden.
Ferske råvarer hver dag
Innehaver Cafer Palaz (48) kom til Norge på slutten av 80-tallet, og har i mange år drevet sitt eget firma innen byggebransjen.
Men det er dagligvareforretningen som er livsverket. I Drammen Bazaar har han satset nærmere tre millioner på å bygge opp sin egen butikk. Og selv om eldstedatter Gulsum har fått rollen som daglig leder, ligger ikke far på latsiden.
Hver eneste dag står han opp klokka tre på morgenkvisten for å hente ferske grønnsaker i Oslo å fylle kjølerommet med. Å sove gjør han når han finner rom for det.
- Jeg er glad i å jobbe, sier Cafer, som fortsatt driver byggefirmaet ved siden av.
Tyrkisk konkurranse
Selvstendige kolonialbutikker med utenlandsk profil er imidlertid ingen nyhet i Drammen. Fra før er det to andre butikker bare på Strømsø med tyrkiske drivere.
- Vi kjenner hverandre godt, og lover vennskapelig konkurranse, sier Gulsum med et smil.
Vareutvalg, kundeservice og lett ankomstvei med bil fra Rundtom/Havnagata mener søstrene er en fordel i kampen om kundene. Butikken skal dessuten holde åpent alle dager hele uken.
Godt naboskap
Åpningen av Drammen Bazaar har også blitt tatt godt imot av de næringsdrivende naboene. Vegg i vegg i samme gate finner man nemlig restaurant, brødbakeri og gatekjøkken.
Samtlige kommer nå til å benytte seg av kolonialforretningen som leverandør av råvarer, og oppnår med det en lønnsom synergieffekt.
Nærmeste nabo Kurdernes Hus opplever også vind i seilene om dagen. Dermed blir det fort mye aktivitet på den vesle gatestumpen under motorveibrua i tiden fremover.
FØLG DRAMMEN LIVE24 PÅ FACEBOOK








