Politiet koblet inn etter grovt hærverk

SVINESTI: Friluftsområdet bærer preg av en skikkelig fyllefest.

Elveparken oversvømt av søppel og tagget ned på fest

Politiet er koblet inn etter at Elveparken på Åssiden har blitt tagget ned og tilgriset på det groveste natt til søndag.

Publisert Sist oppdatert

DRAMMEN: Beboerne i området reagerer kraftig på synet som møtte dem i Elveparken på Åssiden søndag formiddag. 

Et lass med søppel, tomflasker, glasskår, sigaretter og tomemballasje ligger strødd utover - og paviljongen på stedet har blitt fullstendig tagget ned.

Flere naboer i området var vitne til festen.

- Det er utrolig hvordan voksne mennesker kan forsøple et sted på denne måten, forteller en av dem til DRM24.

Politiundersøkelse

Politiet var søndag formiddag på plass for å undersøke åstedet, og sikring av spor. 

- Det er snakk om grov forsøpling og tagging på paviljongen på stedet, opplyser politiet, som har opprettet sak på forholdet. 

Politiet har nå flere spor å gå etter for å finne de involverte.

- Vi har fått både navn, adresser og vitneobservasjoner, sier operasjonsleder Trond Egil Groth ved politiet i Søndre Buskerud.

Nabo: - Helt grusomt

En av naboene som bor rett bak paviljongen i Elveparken, Arne Torp, er forferdet  og preget over tilgrisingen på stedet.

Han forteller til Drammen Live24 at taggingen på stedet ikke har vært der tidligere, og må ha blitt utført på festen. 

Noen andre naboer i området forteller at de var borte for å snakke med festdeltakerne natt til søndag og ba dem roe seg, men til ingen nytte. 

- De brydde seg ikke overhodet, forteller en kvinne. 

Søppelcontainer 20 meter unna

Ifølge naboene bærer etterlatenskapene preg av at det var en bursdagsfeiring på stedet, med diverse gaveinnpakninger som lå strødd blant resten av søpla. 

20 meter unna paviljongen står en søppelcontainer. Istedenfor å ha blitt brukt til det den skal - har den blitt tagget ned.

Ifølge naboer skal flere festdeltakere også ha «gjort fra seg» på friluftsområdet, noe en lite innbydende eim bærer preg av dagen derpå.

Vet du noe om saken, kan du tips oss på tips@drm24.no.

FØLG DRAMMEN LIVE24 PÅ FACEBOOK

TILBAKE TIL FORSIDEN

Etter hva DRM24 erfarer skal årsaken ha vært en fest med 30-40 deltakere, angivelig godt voksne folk, som gikk over alle støvleskaft natt til søndag. 
POLITIET PÅ STEDET: Her sikrer politiet spor etter hærverket.
FORBANNET: - Hadde jeg visst hvem som sto bak skulle jeg samlet sammen søpla og tømt det i hagen til vedkommende, sier nabo Arne Torp.
SØPPELCONTAINER: Ble brukt til taggeobjekt istedenfor avfallsdunke.
Powered by Labrador CMS